Tonowanie włosów w domu – garść cennych porad

Tonowanie włosów jest zabiegiem, który z powodzeniem może być wykonywany w warunkach domowych. Tonowanie ma na celu wydobycie estetyczne koloru włosów po uprzednim ich rozjaśnianiu oraz zneutralizowanie ich ewentualnego zażółcenia.

O czym należy pamiętać rozjaśniając włosy?

W początkowym okresie po rozjaśnianiu, włosy mają dość chłodny odcień, jednak wraz z upływem czasu ich odcień się zmienia i staje się bardziej ciepły. W przypadku mocnego rozjaśniania włosów może on być żółty, a nawet pomarańczowy. Z tego powodu, po farbowaniu, należy przeprowadzić tonowanie, które sprawia, że włosy mają ładny odcień przez długi czas. Stosowanie tonera, płukanki lub odpowiedniego szamponu powoduje zatem neutralizowanie nieestetycznego zażółcenia. Co ważne, tego typu produkty nie wynikają w strukturę włosa, a jedynie tworzą na włosach cienką warstwę. Godne polecenia produkty zawierają również składniki odżywcze, które sprawiają, że włosy są skutecznie zregenerowane i pełne blasku.

Jakie są sposoby na tonowanie włosów w domu?

Tonowanie włosów w domu można przeprowadzić z użyciem różnorodnych produktów. Wśród nich wymienić można: toner, szampon z pigmentem oraz płukankę.

Czym cechuje się tonowanie włosów z użyciem tonera?

Tego typu zabieg daje najtrwalszy i widoczny efekt. Tonery wykorzystywane mogą zatem być w celu podtrzymania efektu koloryzacji lub też mogą być wykonywane zamiast farbowania. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez dwa miesiące, a jego przeprowadzenie jest stosunkowo proste.

Jak przeprowadzić tonowanie włosów w domu z użyciem szamponu lub płukanki?

W bogatej ofercie sprzedaży dostępne są szampony wpływające na ochłodzenie koloru włosów. Zawierają one w swoim składzie niebieskie lub fioletowe pigmenty, które neutralizują żółty odcień włosów. Szampony zwykle stosuje się raz w tygodniu. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie płukanek. Tego typu produkty wymagają rozcieńczenia z wodą i są stosowane po myciu głowy raz lub dwa razy w tygodniu. W sprzedaży dostępne są płukanki zawierające fioletowe, różowe, niebieskie lub srebrne pigmenty, a każdy z produktów daje nieco inny efekt. Podczas stosowania płukanek należy jednak zachować ostrożność i przestrzegać zaleceń producenta, ponieważ produkty te mają tendencję do przesuszania włosów. Podczas wyboru produktów należy zawsze zwracać uwagę na ich skład. Tonery, szampony oraz płukanki nie powinny zawierać amoniaku, który niszczy strukturę włosów. Wybierając jedynie godne polecenia produkty można bowiem zachować zdrowe włosy, a jednocześnie uzyskać naturalny oraz estetyczny efekt tonowania.

Przeczytaj więcej na shirtcreate.pl