Nanoplastia włosów cena, zalety i wady, na czym polega zabieg?

Lśniące i zadbane włosy to marzenie każdej dziewczyny. Na szczęście w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych istnieje szeroka gama zabiegów, które pozwalają z łatwością urzeczywistnić to pragnienie. Najpopularniejsze zabiegi to botox i keratynowe wygładzanie.
Obecnie jednak często słyszy się takiej procedurze jak nanoplastia włosów. Co to jest i czym różni się od keratynowego wygładzania?

Nanoplastia włosów cena

Nanoplastia włosów cena zabiegu zależy od długości włosów. W przypadku włosów półdługich wydatek to około 700 do 1000 zł. 1000-1200 zł to cena, na którą muszą przygotować się posiadaczki długich włosów.
Wszystkie materiały są wliczone w koszt usługi. W przypadku bardzo grubych włosów cena może nieco wzrosnąć.
Na cenę wpływa kilka czynników: długość i gęstość włosów, uszkodzenia włosów, doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

Co jest lepsze — wygładzanie keratynowe czy nanoplastia włosów?

W rzeczywistości są to podobne procedury. Neoplastyka włosów różni się od standardowego zabiegu keratynowego sposobem implementacji i brakiem formaldehydu. Włosy po zabiegu są idealnie proste, ale plastyczne, nadające się do stylizacji.

Nanoplastyka to zabieg prostowania włosów, który jest łagodniejszy niż keratynowe wygładzanie włosów. Metoda jest wciąż dość nowa, jednak zyskała już ogromną popularność wśród stylistów i fryzjerów. Cieszy się też dużym zainteresowaniem klientek. W przeciwieństwie do wygładzania keratynowego nanoplastyki nie wykonuje się na bardzo zniszczonych włosach, ponieważ efekt nie utrzyma się długo. Producenci twierdzą, że w składzie preparatów nie ma szkodliwych substancji.

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg kosmetyczny idealny dla włosów suchych, zniszczonych i łamliwych. Zawiera formaldehyd. To bardzo silna substancja, która ma właściwości akumulacyjne, dlatego w przeciwieństwie do nanoplastii keratynowe wygładzanie nie powinno być wykonywane zbyt często.

Zalety i wady prostowania keratynowego

Podstawową zaletą jest to, że jest bardzo trwały. Efekt może się utrzymywać do czterech miesięcy i daje w stu procentach wyprostowane włosy, nawet po trwałej ondulacji. Dzięki kolagenowi włosy zyskują połysk i elastyczność, nie elektryzują się.

Wadą jest bardzo wysoki koszt — usługa jest droga. Ponadto podczas pracy z keratyną włosy są podgrzewane do temperatury 200-230 stopni. Proces osiąga tylko pożądany rezultat przy bardzo silnym efekcie termicznym. Preparat keratynowy zawiera formaldehyd, ma bardzo intensywny zapach. Zabieg należy przeprowadzić w dobrze wentylowanym miejscu oraz w masce. Może powodować reakcje alergiczne. Nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących.

Zalety nanoplastii

Przede wszystkim nie zawiera szkodliwych substancji, w tym formaldehydu. Ponadto absolutnie nie szkodzi kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Efekt na włosach może utrzymywać się do pięciu miesięcy. Wiele kobiet zauważa, że włosy po zabiegu przestają być kruche i łamliwe, zanikają rozdwojone końcówki.
To różne oleje roślinne, cząsteczki białka pszenicy i jedwab, a także witaminy wzmacniają i poprawiają strukturę i właściwości włosów.