Szczotka do brody – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Bujny i zadbany zarost to marzenie wielu mężczyzn, którzy lubią wyglądać modnie i stylowo. Należy jednak pamiętać o tym, że podstawowe zabiegi higieniczne nie wystarczą, aby zachować jego nienaganny wygląd. W kosmetyczce każdego brodacza powinno znaleźć się miejsce dla dedykowanych produktów do pielęgnacji, a także specjalnych akcesoriów. Wśród nich warto wyróżnić szczotkę do brody, której wybór nie powinien być przypadkowy.

Szczotka do brody – dlaczego warto ją mieć?

Szczotka do brody to absolutny “must have” dla każdego, kto pragnie kompleksowo zadbać o stan swojego zarostu. Mogłoby się wydawać, że jest to zbędny gadżet, którego podstawowym zadaniem jest nadanie brodzie odpowiedniego kształtu. W rzeczywistości jest to jednak jedynie jedno z jej zastosowań. Dobrze dobrana szczotka do brody to gwarancja idealnie wymodelowanych włosów, a także szansa na poprawę ich kondycji. Jej regularne użytkowanie mocno wpływa na stan skóry twarzy. Włosie pobudza jej ukrwienie, dzięki czemu można liczyć nie tylko na szybsze tempo wzrostu włosów, ale również ich lepszy wygląd.

Dobra szczotka do brody – rozmiar

Jednym z głównych kryteriów, jakimi należy kierować się przy zakupie szczotki do brody skrojonej na miarę naszych potrzeb jest jej rozmiar. Na rynku znajdziemy modele w różnych wariantach, dzięki czemu dopasowanie go do swojego stylu życia nie powinno stanowić problemu. Mała szczotka do brody to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania. Najczęściej posiada wygodną rączkę i można zabierać ją ze sobą na wyjazdy. Duża szczotka doskonale sprawdzi się w przypadku brodaczy, którzy szukają akcesorium do stosowania w zaciszu domowym, gdzie komfort i wygoda stoją na pierwszym miejscu. Warto również zwrócić uwagę na kartacz do brody – nie posiada on rączki i dostępny jest w różnych kształtach, np. owalnym lub podłużnym.

Szczotka do brody – rodzaj i twardość włosia

Wybierając szczotkę do brody warto wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanego włosia. Producenci najczęściej oferują modele z naturalnym, syntetycznym lub mieszanym włosiem. Dużą popularnością cieszą się szczotki do brody z włosiem dzika, które nie niszczy zarostu i nie przyczynia się do jego powstawania kołtunów. Ponadto jego struktura jest zbliżona do ludzkich włosów, dzięki czemu delikatnie, ale skutecznie pielęgnuje zarówno brodę, jak i skórę twarzy. Pomimo tego jest na tyle twarde, aby skutecznie usuwać zabrudzenia czy martwy naskórek, co stwarza idealne warunki dla porostu włosów.