Typ urody zima – cechy charakterystyczne

Typ urody zima stanowi jeden z czterech podstawowych typów kolorystycznych – zima charakteryzuje się dość sporą wyrazistością oraz mocnym kontrastem. Warto pamiętać o tym, że dobór odpowiedniej garderoby, makijażu i dodatków pomoże w podkreśleniu naturalnego piękna kobiety, ułatwi także zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości.

Czym charakteryzuje się typ urody zima?

Zima to jeden z najbardziej charakterystycznych typów urody – do cech charakterystycznych zimy można zaliczyć między innymi ciemne włosy, wyraźnie zaznaczone oczy oraz jasną skórę. Typ urody zima bardzo łatwo można rozpoznać po dość sporym kontraście – posiadaczki tego typu urody bardzo często mogą pochwalić się ciemnymi włosami oraz jasną, alabastrową skórą.

Warto pamiętać jednak o tym, że typ urody zima nie powinien być kojarzony wyłącznie z ciemnymi oczami, kruczoczarnymi włosami i bladą skórą – uroda w typie zimy może cechować się także nieco jaśniejszymi włosami oraz delikatnie oliwkową cerą. Oczy w tym typie urody mogą przybierać bardzo różne barwy – oprócz czarnych i ciemnobrązowych tęczówek niejednokrotnie spotyka się także oczy w kolorze zieleni czy błękitu.

Typ urody chłodna zima – charakterystyka

Chłodna zima to typ urody, który będzie charakteryzował się sporą delikatnością, a co za tym idzie także i niewielkim kontrastem. W przypadku pań o typie urody chłodnej zimy najczęściej spotykanym kolorem włosów jest brązowy, kolor skóry przybiera z kolei najczęściej blady lub lekko beżowy odcień. Wśród kolorów oczu przeważają natomiast szarości, brązy i błękity.

Kobiety w typie chłodnej zimy powinny skupić się na starannym doborze makijażu i garderoby, w miarę możliwości decydując się wyłącznie na zimne tonacje. Panie o tym typie urody powinny unikać ciepłych tonacji takich jak żółty czy pomarańczowy, w ich przypadku nie poleca się także stosowania ciepłej czerwieni. Ten typ urody zaprezentuje się doskonale w ubraniach w odcieniu chłodnego błękitu, fioletu czy czerwieni, w szafie chłodnej zimy nie powinno zabraknąć także ubrań o ciemnozielonej i mocno nasyconej barwie.

Kontrast i wyrazistość – czyli w co powinna ubierać się czysta zima

Czysta zima to typ urody charakteryzujący się czarnymi włosami oraz wyjątkowo jasną cerą. W przypadku kobiet o tym typie urody strzałem w dziesiątkę okaże się makijaż w odcieniach granatu, połączony z wyrazistą szminką w kolorze fuksji lub mocno nasyconej czerwieni.

Kobiety o tym typie urody mogą pozwolić sobie na nieco większą dowolność jeżeli chodzi o garderobę, najlepiej jednak będą prezentować się w kreacjach w odcieniach kobaltu, fuksji i szmaragdu. Ten typ urody może pozwolić sobie także na noszenie czarnych i białych stylizacji.

Ciemna zimna – cechy charakterystyczne

Ciemna zima, w odróżnieniu od czystej i chłodnej zimy, cechuje się bardziej wyrazistym kolorem skóry. Ponadto ten typ urody charakteryzuje się także ciemnobrązowymi lub czarnymi włosami.

Panie o tym typie urody powinny wybierać makijaż w odcieniach granatu, brązu lub głębokiej zieleni, łącząc go z pomadkami w nasyconym kolorze bordo. W szafie ciemnej zimy powinny królować z kolei ubrania w odcieniach czerni, granatu i fuksji.