Warkocz z gumek

Jedną z bardziej popularnych fryzur wśród dziewczyn są warkocze z gumek. Jest to łatwy sposób na stworzenie bardzo ładnej fryzury, na którą z pewnością wszyscy zwrócą uwagę. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego, jak taką fryzurę w łatwy sposób stworzyć.

Jak wykonać warkocz z gumek?

Istnieje kilka możliwości tworzenia warkoczu z gumek. Najłatwiejsza z nich rozpoczyna się od podziału włosów na dwie części. Wierzchnią część należy zebrać w kucyk, natomiast dolną ponownie rozdzielić i zawinąć wokół wcześniej wykonanej kity. W kolejnym kroku kitę należy ponownie rozdzielić na dwie części, a następnie przełożyć na przód. Taką sekwencję ruchów należy powtarzać aż do końca włosów. Po skończonym przekładaniu sploty należy poluzować, a warkocz związać przy pomocy gumki. Istnieje możliwość stworzenia dwóch warkoczy, jednak wówczas należy powtórzyć czynność dwukrotnie.

Kilka sposobów tworzenia warkoczu z gumek

Fryzurę typu warkocz można tworzyć na kilka sposobów. Najbardziej klasycznym sposobem jest oczywiście pojedynczy kucyk, jednak istnieje możliwość stworzenia warkoczu z dwóch kucyków, nisko bądź wysoko osadzonych. Jest to popularny trend szczególnie wśród młodszej części kobiet. Innym ciekawym sposobem na warkocz jest zaplecenie włosów w formie koszyka, co znacznie zwiększa ich objętość. Warkocz można również zaplatać w stylu boho. Różne wersje przeplatanych warkoczy można tworzyć zarówno dla bardzo długich, jak i tych krótszych włosów.

Warkocz z gumek jest bezsprzecznie jedną z najbardziej popularnych fryzur, szeroko stosowanych szczególnie przez młodszą część kobiet. Tego rodzaju fryzura bez wątpienia jest hitem ostatnich lat, dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat poprawności je tworzenia. Warkocz z gumek można tworzyć na kilka sposobów i tak naprawdę wybór jednej z nich zależy od indywidualnych preferencji osoby, która się na to decyduje. Odpowiedni warkocz można stworzyć zarówno samemu, jak i korzystając z rad i doświadczeń poważnych stylistów czy też fryzjerów. Warkocz stworzony z gumek jest bowiem bez wątpienia czymś niezwykle klasycznym, dlatego też warto zrobić go w odpowiedni sposób. Możliwości stworzenia warkocza jest bardzo dużo, kluczową kwestią jest jedynie wybór odpowiedniej klasy specjalisty bądź nabycie takich umiejętności, które pozwolą w łatwy sposób zrealizować postawione cele.

Warkocz z gumek jest szczególnie polecany dla osób młodych, które chcą się wyróżnić na tle swoich rówieśników. Odpowiednio dobrany i zapleciony warkocz jest jednak w stanie w znacznym stopniu zwiększyć atrakcyjność osoby, która się na niego decyduje.

Przeczytaj więcej na magicart.pl