Tęcza na głowie – włosy farbowane od spodu

Farbowanie włosów to zabieg, który wykonuje większość kobiet. Kiedyś był przede wszystkim sposobem na zakrycie siwych włosów lub odświeżenie naturalnego koloru. Teraz styliści fryzur prześcigają się w wymyśleniu nowych, rewolucyjnych sposobów na koloryzację. Kobiety chcące wyglądać modnie decydują się na kolorystykę mniej naturalną, a bardziej odważną. Nikogo już nie dziwi widok osób posiadających niebieskie, różowe, czy zielone włosy. Ostatnio bardzo modne (szczególnie na Instagramie i Tiktoku) stały się włosy farbowane od spodu. Jak wygląda ta fryzura i jak uzyskać taki efekt?

Jak wyglądają włosy farbowane od spodu?

Nazywane są często zwrotem „pieprz i sól”. Jest to określenie dwukolorowej fryzury, gdzie, najczęściej, włosy farbowane od spodu są na kolor ciemny, jak na przykład czerń, ciemny brąz, czy ciemny blond. Na wierzchu zaś pozostają jasne (blond). Takie zestawienie było już modne w latach dwutysięcznych, później zostało zapomniane, a nawet uznawane za bezguście i kicz. Obecnie wróciło ono do łask, a nawet stało się niezwykle modne na portalach społecznościowych, takich jak Instagram, TikTok czy Pinterest. Różnica polega na tym, iż obecnie najbardziej trendy są bardzo odważne zestawienia kolorystyczne. Wierzchnia warstwa włosów pozostaje naturalna lub pofarbowana na subtelniejszy kolor, natomiast spodnia jest kolorowa. Możemy tu postawić na barwę, która najbardziej odpowiada naszej urodzie i osobowości: czerwień, niebieskości, zielenie czy fiolety. Najbardziej odważne osoby mogą użyć kilku z nich, by stworzyć na swoich włosach tęczę.

włosy farbowane od dołu

Jak pofarbować od spodu włosy?

By samodzielnie pofarbować włosy, trzeba najpierw podzielić je na dwie sekcje. Górna to włosy, które zostaną w naturalnym kolorze, a dolna będzie koloryzowana. Ważne jest, że jeśli posiadamy ciemne włosy, spodnią partię trzeba najpierw rozjaśnić, gdyż kolorowa farba nie przyjmie się na ciemniejszej barwie. Kolejnym krokiem będzie farbowanie. Trzeba zacząć od góry i sukcesywnie przesuwać się aż do samych końcówek. Bardzo ważne jest równomierne rozprowadzenie produktu. Następnie należy zostawić farbę na czas określony na jej opakowaniu i dobrze zmyć substancję z głowy. Jeśli jednak boimy się wykonać taki zabieg pielęgnacyjny samodzielnie, warto udać się do specjalisty.

kolorowe włosy

Dla kogo taka fryzura?

Włosy farbowane od spodu, szczególnie jeśli wybierzemy opcję z odważnymi kolorami, to dobry pomysł dla każdego, kto lubi szokować i przykuwać uwagę na siebie fryzurą. Najlepiej będą pasować do osób młodych, nastolatków, posiadających długie i zdrowo wyglądające włosy. Dojrzałe kobiety taka fryzura może postarzeć.

Przeczytaj więcej na maseczkidlapolski.pl