Markiza tarasowa i balkonowa – jakie ma zalety?

Decydując się na zadaszenie swojego balkonu lub tarasu, można postawić na markizy. Markizy tarasowe i balkonowe to świetne akcesorium do nasłonecznionych miejsc, umieszczane w nich w celu ochrony przed słońcem. Dzięki markizie możemy zasłonić tylko część tarasu lub balkonu, zostawiając wolną, otwartą przestrzeń na opalanie. Odpowiedni model markizy może być idealnie dopasowany do naszego balkonu lub części usługowej. Co więcej, mocna konstrukcja zapewni trwałość na lata.

1. Jaką markizę kupić? Markizy tarasowe i balkonowe

2. Co powinna posiadać dobrej jakości markiza?

Wybór idealnej markizy zależy w dużej mierze od tego, gdzie chcemy ją zamontować. Produkty różnią się od siebie ze względu na materiał, z którego są wykonane. Markizy mogą się zwijać ręcznie lub automatycznie. Są montowane jako osłona na balkonach i nad tarasem, również w restauracjach i hotelach. Markizy zamówione u producenta zapewnią stuprocentową ochronę przed deszczem i słońcem, dlatego sprawdź, jak je wybrać.

Jaką markizę kupić? Markizy tarasowe i balkonowe

Każda z nich ochroni nasz balkon przed słońcem. Markiza balkonowa, jak i tarasowa wymagają jednak odpowiedniego przymocowania i dopasowania rozmiaru konstrukcji. Montaż markizy balkonowej jest prostszy niż tarasowej ze względu na jej lekkość. Markiza balkonowa jest wykonana z aluminium, dzięki temu jest bardzo lekka. Markiza tarasowa jest z kolei ciężka i do jej montażu zwykle potrzeba fachowca. Obydwie markizy wykonuje się na wymiar zgodnie z projektem. W ofercie producenta znajduje się wiele rodzajów markiz. Zamówienie wybranego modelu markizy bocznej umożliwia również montaż zadaszenia do ściany w pomieszczeniu lub na tarasie.

Co powinna posiadać dobrej jakości markiza?

W ofercie producenta znajdziesz markizy w różnych kolorach. Istnieje możliwość wykonania markizy z napędem elektrycznym. Markizy powinny być wykonane na wymiar. Można je zamontować na balkonie i tarasie. Materiał markizy jest odporny na zabrudzenia, dzięki temu będzie służył przez długie lata. Kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca. Markizy ochronią również balkon lub taras przed deszczem.

Wybierając odpowiednią tkaninę, z której ma być wykonana markiza, możesz uatrakcyjnić wygląd balkonu lub tarasu. Różnorodność materiałów pozwala na dopasowanie markizy do każdej aranżacji. Markizy balkonowe i markizy tarasowe są bardzo odporne i wytrzymałe. Markiza balkonowa wysokiej klasy ma napęd elektryczny. Pełna kaseta chowa ją do środka, co sprawia, że nieużywana markiza jest mało widoczna.