Wybieramy nowego SUVa w finansowaniu

Finansowanie samochodu jest coraz częściej stosowaną metodą nabywania pojazdu. Przyszli właściciele aut decydują się na samochód na raty lub leasing. Ta opcja jest szczególnie atrakcyjna dla osób, którym zależy na kupnie nowego pojazdu prosto z salonu. W ramach finansowania możemy sobie na niego pozwolić.

Samochód na raty

Kredyt na samochód może pokryć zarówno kupno nowego auta z salonu, jak i używanego. Jednak co zrobić, aby otrzymać kredyt na samochód? Skupimy się na sytuacji, gdy interesuje nas auto, którego będziemy pierwszymi właścicielami.

Pierwszym krokiem jest znalezienie interesującego nas samochodu oraz salonu, który posiada go w swojej ofercie. Gdy już wybierzemy upatrzony model, otrzymamy fakturę, z którą udajemy się do banku i składamy wniosek kredytowy. Musimy dostarczyć również wymagane dokumenty, czyli:

  • zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu
  • dowód osobisty.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, odbieramy fakturę i kartę pojazdu. Następnie pozostają nam formalności, czyli zarejestrowanie auta w wydziale komunikacji, odebranie tymczasowych tablic rejestracyjnych i dowodu rejestracyjnego oraz wykup ubezpieczenia. Gdy przejdziemy przez te wszystkie kroki, otrzymamy kluczyki do samochodu i staniemy się jego właścicielami – więcej informacji znajdziesz na: https://www.vwfs.pl/keytoknow/nowe-auto-z-salonu-na-raty-czy-to-mozliwe/ 

Jaki jest koszt takiego kredytu? Na jego cenę składa się prowizja za udzielenie kredytu oraz oprocentowanie zmienne. Kupując samochód z salonu, oprocentowanie jest niższe. Na popularność kredytu wpływa dodatkowo fakt, że aby go otrzymać nie musisz posiadać własnej działalności gospodarczej. Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku leasingu.

Leasing – samochód na raty w innej odsłonie

Różnic pomiędzy leasingiem a kredytem na samochód jest dużo. Leasing to umowa pomiędzy leasingodawcą (finansującym), a leasingobiorcą (korzystającym), na podstawie której korzystający spłata raty za użytkowanie przedmiotu, w tym wypadku samochodu, który wciąż należy do finansującego. 

Fakt, że w przypadku leasingu nie jesteśmy właścicielami pojazdu jest pierwszą wadą tej formy finansowania. Dodatkowo jesteśmy odpowiedzialni za przegląd techniczny, a wkład własny wynosi od 10 do 20 procent wartości auta. Jeśli chcemy otrzymać leasing, musimy prowadzić własną działalność gospodarczą przez co najmniej trzy miesiące. 

Leasing posiada również wiele zalet. Procedury są znacznie mniej skomplikowane, niż w przypadku kredytu i otrzymujemy samochód dużo szybciej. Ponadto, pokrycie kosztów ubezpieczenia jest w rękach leasingodawcy. Ogromny wybór pojazdów jest kolejną zaletą tej formy finansowania. Nie da się stwierdzić, czy lepszym wyborem jest kredyt czy leasing. Dobrze jest zapoznać się z obiema formami i wybrać ten, który nam osobiście najbardziej odpowiada.

Mały SUV w finansowaniu – jaki wybrać?

Znając formy finansowania, możemy zastanowić się, jaki samochód wybrać. Wybór jest oczywiście ogromny, jednak my skupimy się na SUV-ach – więcej polecanych modeli znajdziesz na autonowezawsze.pl/poradnik-finansowy/firma/polecany-maly-suv-z-finansowaniem-dla-zon . SUV, czyli Sport Utility Vehicle to często spotykane na drogach samochody miejskie z napędem na przednie koła. Które z nich będą najlepszym wyborem w finansowaniu? 

  • Volkswagen T-Roc – mały SUV, którego cena to około 100 000 złotych brutto. Najnowszy model T-Roca charakteryzuje nowoczesny, odświeżony wygląd oraz zmiany technologiczne ułatwiające życie kierowcy. Do zakupu zachęcają również takie kwestie, jak 445-litrowy bagażnik czy system IQ.LIGHT.
  • Škoda KamiQ – ceny tego samochodu zaczynają się od 72 000 złotych. Charakterystycznym dla tego modelu jest fakt, że KamiQ to najmniejszy Suv w ofercie Škody, a jednocześnie jest bardzo przestronny i posiada 400-litrowy bagażnik.