Treningi EMS – najlepsze dla zabieganych. Co warto o nich wiedzieć?

Nie masz za dużo czasu w ciągu tygodnia, ale chcesz ćwiczyć i zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie? Pomyśl o skorzystaniu z treningów EMS? Zobacz najważniejsze informacje o tego typu ćwiczeniach, które dzisiaj są prawdziwym hitem!

Trening EMS – na czym on polega?

EMS to skrót pochodzący z angielskiego, który tłumaczony jest jako elektrostymulacja mięśniowa. Odnosi się on do procesu stymulowania mięśni za pomocą impulsów elektrycznych wytwarzanych przez urządzenie do elektrostymulacji.

Stymulacja elektryczna mięśni ma bardzo szerokie zastosowanie. Od lat używana jest ona w celu rehabilitacji, ale obecnie znana jest ona głównie jako element treningów EMS.

Treningi EMS są typem treningów sportowych uzupełnionych o elektrostymulację mięśniową. Dzięki temu można uzyskać o wiele lepsze efekty niż podczas zwykłego ruchu, ponieważ impulsy elektryczne nasilają pracę mięśni. W rezultacie nawet krótkie ćwiczenia wspomagane EMS są bardzo skuteczne.

Jedynie 20 minut treningu EMS pozwala na osiągnięcie rezultatów porównywalnych ze spędzeniem na siłowni nawet 2-3 godzin!

Przebieg treningów EMS

Prowadzone w klubach sportowych treningi EMS są treningami personalnymi. Co to oznacza? Odbywają się one razem z trenerem personalnym posiadającym doświadczenie w tego typu ćwiczeniach oraz w obsłudze urządzeń do EMS.

W pierwszej kolejności trener wykonuje pomiary ciała swojego klienta i na podstawie jego celów opracowuje dla niego odpowiedni program ćwiczeniowy. Następnie ustawia go na urządzeniu EMS. 

Osoba ćwicząca zakłada wtedy specjalny strój do EMS – może mieć on formę opasek albo kombinezonu wyposażonego w elektrody doprowadzające impulsy elektryczne. Potem wykonuje ona ćwiczenia prezentowane na ekranie urządzenia EMS.

Trener personalny może jednocześnie nadzorować przebieg ćwiczeń i ich efektów, co zapewnia lepszą motywację i pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

Na temat tego, jak wyglądają treningi EMS, można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej klubu InTime, który specjalizuje się w ich organizowaniu – https://www.intime.pl/trening-ems/.

Kiedy warto zapisać się na treningi EMS?

Treningi wspierane przez elektrostymulację mięśniową oferują bardzo dobre wyniki i mogą pomóc każdemu, kto chciałby dążyć do obranych przez siebie celów jeszcze skuteczniej.

Wśród wskazań do treningów EMS znajdują się między innymi:

  • redukcja wagi – treningi pomagają w zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i odchudzaniu
  • niska masa mięśni i ich siła – za pomocą EMS można rozbudować swoje mięśnie
  • bóle i obrzęki – treningi te umożliwiają zmniejszenie dolegliwości jak bóle kręgosłupa, mięśni, obrzęki limfatyczne
  • rehabilitacja – dzięki temu, że treningi EMS nie są obciążające dla układu ruchu, mogą korzystać z nich również osoby, które są po urazach
  • niska kondycja – elektrostymulacja mięśni pomaga w szybkim zbudowaniu dobrej kondycji
  • cellulit, wiotkość skóry – ćwiczenia pozwalają na poprawę kondycji skóry, między innymi wygładzają ją i ujędrniają

Do zapisania się na treningi EMS zaprasza klub InTime. Rezerwację można wykonać już teraz na stronie intime.pl.