Top 5 pielęgnacyjnych rad idealnych dla każdego mężczyzny

Dbanie o siebie jest ważne dla lepszego samopoczucia i samooceny. Często błędy pielęgnacyjne prowadzą do problemów ze skórą, zarostem czy też włosami. Dlatego mamy dla Ciebie top 5 rad, dzięki którym staniesz się najlepszą wersją siebie.

Zainwestuj w mydło do brody do codziennej pielęgnacji zarostu

W 2021 roku najpopularniejsze są krótkie brody. Jednak i o taką trzeba dbać. Musisz wiedzieć, że zapuszczenie brody może być strzałem w dziesiątkę, bo dzięki temu będziesz wyglądać bardziej dojrzało. Ponadto broda bardzo dobrze modeluje rysy twarzy. Trzeba ją jednak dobrać odpowiednio do owalu twarzy. Samodzielnie trudno to zrobić, warto więc udać się do barbera, który doradzi najlepszą wersję brody dla Ciebie. Na pewno zwróci też uwagę, że już od pierwszych chwil zapuszczania zarostu o brodę trzeba dbać. Warto więc zainwestować w mydło do brody o naturalnym składzie. Będzie to lepszy pomysł niż szampon do brody, bo może być bardziej wydajne, a równie dobrze oczyszcza brodę ze wszystkich zanieczyszczeń. Mydła do brody renomowanych producentów kosmetyków do pielęgnacji męskiego zarostu nie przesuszają skóry twarzy tak jak zwykłe mydła, mają bowiem w sobie więcej tłuszczu. Są też świetnie dopasowane pod względem PH i nadają się nawet dla alergików. Szampony do brody też są świetne, ale trzeba uważać na skład, by nie zawierały SLS, PEG, PPG, parabenów, oleju parafinowego czy sztucznych barwników.

Dobierz olejek do brody do swoich perfum

Kolejną kwestią dla mężczyzny z zarostem jest dobór olejku do brody. Nie jest prawdą, że jest on przeznaczony jedynie dla mężczyzn z bardzo długą brodą. Warto podkreślić, że zmiękczy zarost i nada mu zdrowy wygląd. Dodatkowo odżywi także skórę. Ponieważ olejek do brody jest też dla niej swoistym perfumem, bowiem może mieć różne nuty zapachowe wnikające we włosy, to warto dobrać go do używanych perfum, aby zapachy ze sobą nie konkurowały. Zwróć zatem uwagę jaką nutę serca i podstawy ma używany przez Ciebie perfum i szukaj podobnych nut olejków do brody.

Wybierz się do barbera, który zajmie się nie tylko Twoją brodą ale również paznokciami

Zawód barbera kojarzy się przede wszystkim z pielęgnacją i stylizacją włosów i brody. Jednak w takim salonie można skorzystać z wielu zabiegów pielęgnacyjnych, a jednym z nich jest męski manicure. Twoje paznokcie są Twoją wizytówką, zatem powinny być zadbane, czyli mieć ładny kształt, być krótkie, a przede wszystkim czyste. Zatem jest to zabieg polecany dla każdego mężczyzny, przy okazji można również zdecydować się na częściową depilację, a już na pewno regulacje brwi, jeśli są zbyt krzaczaste i rosną niesfornie. Małe rzeczy mogą dawać wielki efekt!

Łysiejesz? Spróbuj zabiegów pobudzających wzrost włosów

Nasza kolejna rada nie jest dla wszystkich mężczyzn, ale jednak dla większości bo łysienie dotyczy coraz większej ilości mężczyzn w młodym i średnim wieku. Jednak czy gdy włosy się przerzedzają trzeba się poddawać? Otóż nie, bo można zdecydować się na jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Dają one naprawdę dobre rezultaty, na które oczywiście trzeba trochę poczekać i przede wszystkim zdecydować się na pełny pakiet doradzany przed dermatologa i trychologa. Może być to mezoterapia skóry głowy lub osocze bogatopłytkowe stosowane właśnie na skórę głowy. Oba zabiegi są bezpieczne i jest co do nich niewiele przeciwwskazań, zatem może je wykonać niemal każdy.

Zadbaj o dietę i aktywność fizyczną, ale nie stosuj sztucznych środków na wzrost mięśni

Na koniec rada zdecydowanie dla każdego faceta. W ostatnim czasie z powodów obostrzeń wielu z nas prowadziło raczej siedzący tryb życia. Jednak czas wreszcie ruszyć się z kanapy. W końcu w lasach i parkach można pooddychać bez maseczki, a przy okazji się poruszać. Nie trzeba chodzić do zamkniętych siłowni, bo te na otwartym terenie mogą być dobrze wyposażone w pełny atlas. Ponadto sprawdzą się rolki, bieganie, czy jazda na rowerze. Na pewno znajdziesz aktywność dla siebie. Gdy pogoda nie dopisuje nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczenia wykonać w domu, wszak wystarczy zaopatrzyć się w hantle czy gumy do ćwiczeń i można „odpalić” film z darmowymi ćwiczeniami lub wykupić pakiet. W końcu propozycji w Internecie nie brakuje. Obok ćwiczeń ważna jest też dieta. Zatem wyrzuć z jadłospisu fast food i zastąp go cateringiem dietetycznym. Pamiętaj, że środki sterydowe to droga na skróty i możliwość nabawienia się wielu problemów zdrowotnych.

Naszych 5 rad jest dość uniwersalnych i każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Najważniejsze, by dobrze czuć się we własnej skórze.