Tatuaż na udzie – inspiracje i najmodniejsze wzory

Od paru lat tatuaże nie tracą na popularności. Tatuują się kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Nie ma także miejsca na ciele, którego nie dałoby się wytatuować. Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż na udzie. Jakie wzory są modne? Jak dbać o tatuaż i czy zrobienie go na udzie boli?

Czy zrobienie tatuażu na udzie jest bolesne?

Ciężko jest zdefiniować ból i jego skalę. Każda osoba inaczej odczuwa ból, dlatego też zabieg tatuażu na udzie dla jednych może być bolesny, a dla innych w ogóle nieodczuwalny. Na pewno z racji tego, że udo ma dość sporą tkankę tłuszczową, to tatuaż w tym miejscu jest mniej bolesny niż na innych partiach ciała. Oczywiście dyskomfort podczas zabiegu zależny jest także od wielkości tatuażu. Warto pamiętać, podejmując decyzję o tatuażu na udzie, że będzie on mógł się zmienić pod wpływem utraty kilogramów. Dlatego osoby, które planują przejść na dietę, powinny się wstrzymać z wykonaniem obrazu na udzie do czasu osiągnięcia ostatecznej wagi. Duża utrata kilogramów może zdeformować tatuaż, który stanie się nieatrakcyjny.

Ile kosztuje tatuaż na udzie i jak o niego dbać?

Cena tatuażu jest zależna od paru czynników. Przede wszystkim różne studia mają swój cennik, który zależny jest także od doświadczenia tatuatora. Bardziej rozchwytywani fachowcy są drożsi, ale efekty są zdecydowanie lepsze. Ostateczny koszt zależy oczywiście od rozmiaru tatuażu, wzoru i kolorystyki. Ceny tatuażu na udzie zaczynają się od około 300 złotych. Każda osoba, która zdecyduje się na wykonanie tatuażu na udzie, musi o niego odpowiednio zadbać. Przede wszystkim rana goi się do około 4 tygodni i w tym czasie należy ograniczyć ćwiczenia dolnych partii mięśni. Nie wolno także brać zbyt długich kąpieli, a tatuaż powinien być przemywany delikatnie wodą. Należy także unikać zbyt długiej ekspozycji tatuażu na słońcu. W tym czasie niewskazane jest także korzystanie z sauny oraz co oczywiste z basenu. Warto także kupić produkty przeznaczone do pielęgnacji tatuażu i używać ich regularnie.

Tatuaż na udzie inspiracje

Na ciele można praktycznie wykonać każdy rysunek, ale wszystko zależy od zdolności tatuatora. Wiele osób decyduje się na motywy roślinne, które świetnie wyglądają na udzie. Kobiety najczęściej stawiają na różę, którą można połączyć z różnymi dodatkami. Może być on częściowo wypełniony i cieniowany, dzięki czemu wygląda bardzo kobieco. Znakomicie wygląda róża w połączeniu z półksiężycem lub gwiazdkami i kropkami. Można także wykonać tatuaż, który będzie kierować się z uda w stronę pośladka. Mężczyźni wolą jednak nieco bardziej drapieżne motywy i często wybierają węża, który wykonany z dużą dbałością o najdrobniejszy szczegół wygląda nietuzinkowo i zachwyca. Są także inne zwierzęce motywy, nad którymi warto pochylić głowę. Obok węża można wytatuować sobie wilka lub lisa. Oczywiście to tylko niektóre z propozycji, których jest niezliczona ilość. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przemyśleć i wybrać odpowiedni wzór. Najlepiej, żeby pasował on do osobowości oraz charakteru osoby.