Odchudzanie – czemu waga stoi w miejscu?

Przetworzona żywność, stres, życie w biegu i nadmiar cukru – wszystkie te czynniki powodują, że społeczeństwo z roku na rok staje się coraz bardziej otyłe. Nie powinien zatem dziwić nas fakt, że na rynku co chwila pojawiają się nowe diety cud i wspaniałe tabletki, które rzekomo mają zlikwidować nadprogramowe kilogramy.
Jeśli jesteś na diecie, a waga ciągle stoi w miejscu spójrz prawdzie w oczy – robisz coś źle. Wiele osób swoje niepowodzenia tłumaczy problemami hormonalnymi lub skłonnością do tycia odziedziczoną po mamie czy babci. Tak naprawdę w wielu przypadkach nie dziedziczymy skłonności do otyłości, zaś zbędne kilogramy są wynikiem złych nawyków wyniesionych z domu. Mama mówiła, że cukier krzepi, domowe kluchy są zdrowe, a schabowy to źródło białka i energii, a ty w to wierzysz? Pora spojrzeć prawdzie w oczy i skorzystać z usług wykwalifikowanego dietetyka, który obali żywieniowe mity wyniesione z rodzinnego domu i opracuje dietę stworzoną specjalnie dla Ciebie.


Wiele odchudzających się osób skarży się, że ich waga stoi miejscu podczas, gdy stosują diety niskokaloryczne. Diety 1400, 1200 lub o zgrozo 1000 kalorii to głodzenie się. Po pierwsze – w przypadku takich diet Twoja przemiana materii drastycznie maleje, a po drugie – na takiej diecie nie wytrzymasz długo, bo ile można wytrzymać bez jedzenia? Dieta niskokaloryczna to dieta, która prędzej czy później pójdzie w odstawkę, a co za tym idzie – nawet jeśli na niej schudniesz to za chwilę utyjesz podwójnie dzięki znienawidzonemu efektowi jo-jo. Twój organizm w trakcie takich diet czuje się głodzony i zaraz po zakończeniu diety będzie odkładał wszelkie nadprogramowe kalorie na wypadek kolejnej klęski kalorycznej. Rozpoczynając dietę odchudzającą wyrzuć ze swojego słownika pytania o najskuteczniejsze tabletki odchudzające i o to ile można wytrzymać bez jedzenia. Zamiast drogich tabletek i wątpliwych diet cud zainwestuj w wizytę u specjalisty.


Nie stać Cię na dietetyka? W takim wypadku wyrzuć ze swojej kuchni cukier, słodycze, słone przekąski i tłuszcze trans. Jedz zdrowo – warzywa, owoce, kasze, ziarna, chude mięso i ryby, a po kilku tygodniach zauważysz równice nie tylko w talii, ale też w swoim samopoczuciu. Zdrowe odżywianie to nie chwilowa dieta, ale sposób na całe życie, dzięki któremu będziesz czuć się i wyglądać dobrze. Odpowiednio zbilansowane posiłki odwdzięczą Ci się nienaganną sylwetką, piękną cerą, gęstymi włosami i masą energii, dzięki której znów poczujesz się jak dziecko. Pamiętaj – w odchudzaniu nie ma dróg na skróty!