Jak samodzielnie zrobić hybrydy na żelu?

Już od paru ładnych lat manicure hybrydowy bije rekordy popularności w dziedzinie stylizacji paznokci. Kobiety błyskawicznie go pokochały. Dziś każda dbająca o swój wygląd zewnętrzny przedstawicielka płci pięknej przynajmniej raz w miesiącu udaje się do salonu kosmetycznego, by wykonać sobie kolejne hybrydy lub uzupełnić odrost. Co ciekawe, ten typ manicure’u można również połączyć z przedłużaniem płytki. A jak samodzielnie zrobić hybrydy na żelu? Czy efekt tego zabiegu rzeczywiście może być satysfakcjonujący i w pełni estetyczny?

Hybrydy fantastycznie łączą się z różnego typu technikami stylizacji paznokci. Można je wykonywać zatem zarówno na tipsach, jak i na zwykłym żelu. A jak taki zabieg powinien dokładnie wyglądać? Jak wykonać hybrydy na żelu i to w domowych warunkach? Zabieg należy rozpocząć tak jak zawsze, czyli od odtłuszczenia płytki. Wacikiem nasączonym specjalnym płynem wystarczy przetrzeć wszystkie paznokcie, aby usunąć z nich nadmiar tłuszczu i łoju, pozostawiając je idealnie gładkie i matowe. Następnym krokiem będzie nałożenie żelu. W zależności od indywidualnych potrzeb można zastosować jedną, dwie czy nawet trzy warstwy preparatu. Każdą z nich trzeba utwardzić pod specjalną lampą, a na sam koniec paznokcie przetrzeć raz jeszcze płynem odtłuszczającym. Teraz można już przejść swobodnie do wykonywania samych hybryd, czyli części najważniejszej.

Jak samodzielnie zrobić hybrydy na żelu? Powinno się to robić w odpowiedniej kolejności. Na pierwszy ogień pójdzie baza. W żadnym wypadku nie wolno z niej rezygnować, bo mimo iż na paznokciu pojawił się już żel, wciąż nie jest on odpowiednio zabezpieczony. Baza musi stanowić cienką warstwę. Trzeba utwardzić ją pod lampą przez odpowiednią ilość czasu, a następnie przejść do nakładania lakieru kolorowego. Ten produkt również może wymagać kilkukrotnego pokrycia. Jasne lakiery zazwyczaj nie są w pełni kryjące, dlatego nieraz trzeba stworzyć z ich pomocą dwie lub nawet trzy warstwy. Na sam koniec paznokcie można już przeciągnąć lakierem nawierzchniowym i ponownie je utwardzić. Wykonany w ten sposób manicure od razu zaprezentuje się przepięknie i, co równie ważne, na pewno okaże się bardzo trwały.

Wykonanie manicure’u hybrydowego na żelach to naprawdę świetne rozwiązanie. Na pewno spodoba się ono tym kobietom, które marzą o przepięknych i błyszczących hybrydach, ale same są posiadaczkami krótkiej i łamliwej płytki. Żel ją zabezpieczy i efektywnie wydłuży. Hybryda sprawi natomiast, że paznokcie zyskają dodatkową barierę ochronną.