Jakie są rodzaje piłek tenisowych? Zobacz, co wybrać!

Piłki przeznaczone do gry w tenisa ziemnego są dostępne w wielu wariantach. Zobacz, jakie z nich oferowane są przez sklepy tenisowe!

Obecnie piłki tenisowe można znaleźć w sprzedaży w zróżnicowanych wariantach – https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Zanim zatem zakupi się odpowiedni rodzaj piłek, trzeba uwzględnić ich typ. Zobacz, w jakich wariantach są one oferowane i na co warto się zdecydować.

Piłki bezciśnieniowe do tenisa

Wśród często kupowanych piłek tenisowych znajdują się piłki określane jako bezciśnieniowe. Termin ten odnosi się do rodzaju piłek bez wewnętrznego ciśnienia. To powoduje, że piłki te są podczas gry odczuwane jako cięższe oraz wolniejsze.

Piłki bezciśnieniowe to standardowy rodzaj piłek tenisowych, które używane są przez osoby początkujące oraz bardziej zaawansowane podczas treningów. Są one dobre do trenowania podstawowych umiejętności.

Tenisowe piłki bezciśnieniowe są również trwałe i przez długi czas zachowują one swoje właściwości. Nie wymagają zatem częstej wymiany na nowe, co powoduje, że ich używanie nie jest związane z wysokimi kosztami.

Takie piłki można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, również w większych wiaderkach albo workach.

Piłki ciśnieniowe do tenisa

Tenisowe piłki ciśnieniowe są rodzajem piłek, które wyróżniają się wewnętrznym ciśnieniem. Oznacza to, że podczas gry są one odczuwane jako lżejsze i szybsze.

Ciśnieniowe piłki przeznaczone do tenisa są najczęściej używane przez osoby, które mają większe doświadczenie w grze, dlatego też potrzebują piłki, która będzie szybka, precyzyjna. Takie piłki są również używane podczas zawodów.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że piłki ciśnieniowe z czasem tracą swoje pierwotne cechy, ponieważ dochodzi w nich do utraty ciśnienia. Wtedy zaczynają one przypominać piłki bezciśnieniowe.

Sprzedaż piłek ciśnieniowych najczęściej ma miejsce w tubach, które zabezpieczają je przed utratą wewnętrznego ciśnienia.

Z różnymi wariantami tego typu piłek można zapoznać się w sklepie https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html i od razu zamówić je online.

Piłki niskociśnieniowe do tenisa

Na uwagę zasługują też piłki niskociśnieniowe. Ten typ piłek tenisowych charakteryzuje się niższym ciśnieniem, dlatego są szybsze od bezciśnieniowych, ale również są dość tanie.

Najczęściej niskociśnieniowe piłki do gry w tenisa są używane przez dzieci i młodzież oraz przez początkujących graczy. Mają one zatem szerokie przeznaczenie i dobrze nadają się do treningów przez wielu zawodników.

Piłki gąbkowe do tenisa

Do tenisa używane są też piłki gąbkowe, nazywane również piłkami piankowymi. Takie piłki powstają z odpowiednio wymodelowanej pianki, gąbki. Takie piłki są używane głównie przez dzieci.

Gąbkowe piłki są lekkie, dlatego dzieci mogą łatwo uczyć się dzięki nim gry w tenisa. Są one przy tym wolne, dlatego też dobrze nadają się one do trenowania umiejętności u początkujących.

Duży wybór piłek tenisowych dla początkujących oraz dla zaawansowanych graczy dostępny jest w sklepie internetowym https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Złóż zamówienie online!