Jak wybrać dobrą karmę dla psa

Posiadanie psa to ogromna radość ale również odpowiedzialność. Pupilowi należy zapewnić jak najlepszą opiekę i w miarę możliwości długie spacery z opiekunami. Wiele początkujących właścicieli często zastanawia się jaka karma dla psa będzie najbardziej odpowiednia.


Rodzaj karmy należy dostosować do potrzeb psa, jego wieku, stanu zdrowia i rasy. Niektóre rasy psów, na przykład yorki wymagają specjalistycznego żywienia. Aby mogły zachować zdrowie powinny otrzymywać delikatne pokarmy wzbogacone w niezbędne witaminy i składniki mineralne.


Najbardziej popularną rasą wśród większości rodzin jest oczywiście mieszaniec. Kundle nie są zbyt wymagającą rasą, wystarczy jedynie zapewnić im zbilansowany pokarm i oczywiście stały dostęp do świeżej wody.


Co pewien czas warto wprowadzać do jadłospisu inne gatunki mięsa, na przykład karmę z kurczakiem, królikiem, wołowiną bądź jagnięciną. Produkty te dobrze jest wprowadzać naprzemiennie, aby codziennie pupil otrzymywał inne smaki karmy.


Karmy dla zwierząt dostępne są w wielu popularnych dyskontach, marketach i supermarketach w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety ich skład pozostawia wiele do życzenia. Do wyboru są między innymi karmy suche i mokre w poręcznych puszkach i saszetkach.
Pokarm dla swojego psa warto kupować w renomowanych sklepach zoologicznych, w sklepach mięsnych bądź bezpośrednio na stronie internetowej wybranego producenta.


Znane firmy produkujące karmę dla zwierząt regularnie wprowadzają nowe pokarmy i suplementy uzupełniające dietę psa do swojej oferty.


Przekąski i przysmaki będą stanowiły doskonałą formę nagrody w czasie nauki, zabawy lub samodzielnego spaceru. Te produkty wzbogacone są w niezbędne witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i stan zdrowia ukochanego psa.


Oczywiście należy również dbać o zęby psa poprzez podawanie mu specjalnej kości. Należy jednak pamiętać, iż psy nie powinny otrzymywać kości pochodzących od kurczaków. Takie kości ze względu na kruchość mogą zranić przełyk pupila i sprawić mu ból.


Oczywiście niezbędne są regularne wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Należy pamiętać o koniecznych szczepieniach i kontrolnych badaniach psa.


Aby uchronić pupila przed insektami, na przykład psami i kleszczami dobrze jest zainwestować w specjalną obrożę lub olejek, który aplikuje się na grzbiecie psa.


Oczywiście każdy pupil powinien posiadać zabawki, które umilą mu czas spędzony bez opiekunów. W sklepach zoologicznych do wyboru są między innymi szarpaki lub piszczące gumowe akcesoria.