Karma dla psa – jak wybrać najlepszą?

Oferty w sklepach zoologiczny, a nawet marketach są naprawdę imponująco. Ciężko znaleźć sklep ogólnospożywczy, w którym zabraknie alejki lub chociaż podstawowych elementów wyposażenia domowych pupili. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie karmy są sobie równe. Twój zwierzak zasługuje natomiast na to, co dla niego najlepsze. Chcesz zatem wiedzieć, jaka karma dla psa będzie mu służyć i jak ją znaleźć? Sprawdźmy i przekonajmy się, jak wygląda praktyka i porównajmy wysokiej klasy produkty z tanimi zamiennikami.

Dostosuj karmę do wielkości lub rasy psa

Karmy dla dużych psów są zazwyczaj najtańsze. Dlaczego? Ponieważ te zwierzaki po prostu najwięcej jedzą, ale również ich organizm jest dużo bardziej wytrzymały. Karma dla psa o niewielkiej wadze, będzie posiadać zupełnie inny skład, ale będzie też dużo droższa. Należy w końcu pamiętać o tym, że płacimy także za opakowanie i koszt produkcji małego pudełka jest zazwyczaj zbliżony do dużej alternatywy. Nie warto jednak kupować dużych opakowań dla jednego psa, ponieważ karma również posiada swoją datę ważności – zwłaszcza po otwarciu torebki lub puszki.

Wiek jest równie istotny

Zapotrzebowanie na makro i mikro elementy szczeniaków, jest zupełnie inne, niż gdybyśmy szukali karmy dla psów dorosłych – a tym bardziej seniorów. Musisz zatem zwrócić uwagę na informację, która znajduje się na opakowaniu. Jeśli jest informacja, że dany produkt jest dedykowany szczeniakom (czyli psom do 1 roku życia), napis będzie głosić, że jest to karma dla psa junior (lub puppy), adult lub senior.

Wysokiej jakości asortymentu

Czym charakteryzuje się markowa karma dla psa? Co ciekawe są to propozycje z dużą zawartością wysokiej jakości mięsa, gdzie w składzie znajdziemy między innymi informacje o tym, z jakich części danego zwierzęcia pochodzi półprodukt wykorzystany przy produkcji. Wypełniacze to również wyselekcjonowane warzywa i bulion – z ewentualną, aczkolwiek bardzo niewielką ilością ryżu lub pszenicy.

Budżetowe zamienniki

Niemal wszystkie produkty znajdujące się na półkach w sklepach ogólnospożywczych, to produkty niskiej jakości – nawet jeśli reklamowane są w telewizji. Wystarczy spojrzeć na ich skład, by okazało się, że karma dla psa posiada niewielką ilość mięsa i znaczna większość to wypełniacze, które niekoniecznie będą służyć zdrowiu naszego czworonoga. Należy o tym szczególnie pamiętać, ponieważ będzie mieć to ogromna znaczenie dla jego stanu zdrowia, a nawet bezpieczeństwa. Unikaj również tzw. batonów. Chociaż jest to rzekomo produkt 100 lub 99% mięsa, to są to odpady najniższej jakości, które nie nadają się do wykorzystania w innych karmach.